E - learning

E-learning je vzdelávací proces, ktorý  využíva informačné a komunikačné technológie k tvorbe kurzov, k distribúcií študijného obsahu, komunikácií medzi študentmi a pedagógmi a k riadeniu štúdia. Ide o využívanie multimediálnych technológií a internetu na výučbu uľahčením prístupu k zdrojom a službám, ako aj umožnením diaľkovej interakcie a spolupráce. Je to všeobecný pojem používaný v súvislosti so zlepšeným učením sa pomocou počítača.

E-learning zahŕňa celý rad dielčich aktivít, ktoré môžu byť prepojené do uceleného systému, ale aj nemusia. Môže sa jednať o rozsiahle kurzy dištančného charakteru a prepracované nástroje kolaborativneho učenia, naopak ale môže ísť len o doplnenie prezenčnej výučby. Vhodných nástrojov IKT je veľa: vystavenie študijných materiálov na internete alebo intranete, ponuka auto testov k týmto materiálom, komunikácia prostredníctvom diskusných fór, e-mailov a ďalších synchrónnych alebo asynchrónnych komunikačných nástrojov. Všetky uvedené nástroje je vhodné integrovať. Pre tieto účely slúžia špecializované aplikácie pre riadenie procesov vzdelávania, LMS (Learning Management System).

Vzdelávací proces realizovaný pomocou e-learningu má viacero výhod. Umožňuje frekventantom vzdelávacieho procesu predovšetkým pohyblivý vyučovací čas a flexibilné miesto výučby. Zvlášť je vhodný pre osoby so zdravotným postihnutím, ktoré sa kvôli zdravotnému postihnutiu nemôžu zúčastňovať klasických kurzov. Multimediálny obsah (zvuk, obrazová informácia a video) e-learningového vzdelávania robia výučbu zaujímavou, efektívnou a pomáhajú pri utvrdzovaní učiva. V tom istom čase umožňuje vzdelávať sa takmer neobmedzenému počtu ľudí na rôznych miestach. Zavedenie e-learningového vzdelávania významným spôsobom šetrí finančné prostriedky organizáciám aj jednotlivcom.

V rámci e-learningového vzdelávania budeme postupne uverejňovať nasledovné témy:

Nachádzaš sa tu: ÚVOD Vzdelávanie E - learning

Kontaktné údaje

Ševčenkova 19 Bratislava 851 01

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

02/63814478 02/63814469

Sponzor webhostingu

Hosting zadarmo od WebSupport.sk