Pomáhame riešiť problémy

Pomáhame osobám s telesným postihnutím pri riešení ich sociálnych, ekonomických, psychických, spoločenských záujmov a potrieb na princípoch humanizmu a demokracie.

Pomáhame pri integrácii

Pomáhame vytvárať predpoklady a podieľame sa s kompetentnými orgánmi na príprave osôb s telesným postihom na plnohodnotný a integrovaný život a prácu v spoločnosti zdravých spoluobčanov.

Obhajujeme Vaše záujmy

Systematicky obhajujeme špecifické záujmy a potreby osôb s telesným postihnutím a iniciatívne presadzujeme ich riešenie na všetkých stupňoch organizačnej štruktúry SZTP voči kompetentným orgánom a inštitúciám.

Pokračujeme v aktivitách...

     V článku TP+TP 1/2011 sme vás informovali o Európskej charte bezpečnosti na cestách, ako aj o tom, k čomu sa SZTP svojim podpisom tohto dokumentu zaviazal, či aké povinnosti z toho pre nás vyplynú.

      V tomto období sa nám podarilo pokročiť v našich aktivitách a náš záväzok začína mať konkrétnejšiu podobu. Hovoríme zatiaľ v jednotnom čísle, ale veríme, že výstupy v konkrétnej podobe vzídu na úrovni všetkých KC SZTP, tak ako znel náš záväzok.

      Naša prvá konkrétna akcia prebehne v spolupráci s Jednotou dôchodcov Slovenska, so sídlom v Petržálke, v priebehu novembra 2011, kde by sme chceli zorganizovať aj našu aktivitu, na ktorú sme odborne, aj materiálne zabezpečení.

      Oslovili sme v tejto súvislosti Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a informovali ich o zámere pretaviť naše záväzky na papieri do konkrétnej podoby a požiadali o spoluprácu. Uviedli sme naše potreby a očakávania a získali informáciu, v čom nám môže byť Ministerstvo, ako najvyšší orgán štátnej správy, nápomocné.

      Ústami Ing. Petra Martináka, cez BECEP / Oddelenie bezpečnosti cestnej premávky / nám bola prisľúbená konkrétna pomoc, ktorá bude spočívať v účasti odborníka v danej problematike, ktorý bude vzdelávať našich členov, zvyšovať ich uvedomelosť ako účastníkov cestnej premávky a všeobecne robiť osvetu tejto problematike, za účelom zníženia počtu zranení a úmrtnosti pri dopravných nehodách.

      Na našich stretnutiach BECEP poskytne náučné letáky, CD-čká s vysvetľovaním problému a reflexné pásky. Pre deti poskytnú kreslené pexesá  reflexné prívesky a plecniaky s reflexnou páskou.

      Prvá naša akcia prebehla s úspechom v ZO SZTP Malacky, z ktorej fotografie Vám prinášame.

          Takáto je naša predstava. Ak si ju vezmete za svoju, podobným spôsobom, v spojení s inými subjektmi, by mohli tieto akcie prebehnúť na úrovni statných KC SZTP, s tým, že nie je samozrejme vylúčená ani sólo akcia KC SZTP. Pri spojení viacerých subjektov je však možné osloviť viacerých ľudí, prípadne zainteresovať do toho aj školy.

       Naša výzva na oznámenie kalendára podujatí KC SZTP teda platí naďalej, s tým, že sa spoločne pokúsime pokračovať v konkrétnych výstupoch z projektu.

      Ďakujeme za porozumenie a želáme veľa tvorivých nápadov.

 

Nachádzaš sa tu: ÚVOD Aktivity Pokračujeme v aktivitách...

Kontaktné údaje

Ševčenkova 19 Bratislava 851 01

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

02/63814478 02/63814469

Sponzor webhostingu

Hosting zadarmo od WebSupport.sk